گنجینه علوم تجربی
مباحث مرتبط با علوم تجربی متوسطه اول برای معلمان و دانش آموزان عزیز
درباره وبلاگ


من یک معلمم من آب می شوم ، چون تکه های برف در پای سرو قامت آن کس که مثل برف یکرنگ و بی تکلف و آزاد و بی ریاست من آب می شوم آن هم بدون حرف چشمم نه بر کسی است که تقدیر می کند بیمم نه از کسی است که تحقیر می کند من یک معلمم
شنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۸ :: 23:1 ::  نويسنده : مجید ورشاوی

اين ترفند را خيلي ها مي دانند و شايد شما نيز استفاده کرده باشيد ، شايد هم عده اي اين ترفند را ندانند و برايشان قابل استفاده باشد .

روش ساخت : مقداري کائوچوي تزريقي که به آن يونوليت نيز مي گوييم ، همان پوچال هايي که براي حفاظت وسايلي چون تلويزيون در اطراف آن مي باشد و معمولا به رنگ سفيد برفي است را ، با حوصله نرم مي نماييم يادآور مي شوم که نرم کردن پوچال در نظر اول مهم نمي آيد ولي به دليلي که در انتهاي مطلب خواهم گفت اهميت دارد که حتما انجام دهيد .

سپس مقدار خيلي کم بنزين يـا حلال دیگری که استُن نام دارد و حلال اينگونه مواد است را قطره قطره به کائوچو مي افزاييم و پس از هرقطره کمي مکث کرده تا فعل و انفعالات شيميايي به خوبي صورت گيرد . هرگاه به اندازه کافي چسب رقيق شد از آن استفاده مي نماييم .

کاربرد : براي چسباندن پلاستيکهاي خشک مثل پوسته نوار کاست و درمورد ساير پلاستيک ها بسته به حالت خورندگي حلال بکار رفته در چسب ، قدرت اين چسب متفاوت است .


توضيح : اگر به مقداري کائوچوي نرم نشده بنزين بيفزاييم به علت واکنش سريع شيميايي چسب بدست آمده خميري خواهد شد و ممکن است در مورد چسباندن شکستگي هاي ظريف خوب در نيايد

 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |طراحی : پیچک
 
  • مرکز متن
  • غاز
  • قالب بلاگفا
  •